jaunumi

Vācu autoražotāja Mercedes komerctransporta nodaļa aizvadījusi veiksmīgus testus ar elektrisko Mercedes e-Actros 600 kravas automašīnu – tas veicis nedaudz vairāk kā 1000 kilometrus garu maršrutu pāri Alpiem, pa ceļam uzlādējoties tikai vienreiz.

Mercedes inženieri izmēģinājuma braucienu veica no Štutgartes pilsētas Vācijā, dodoties uz Itālijas pilsētu Bolcano un pēc atgriežoties atpakaļ Štutgartē, bet sastāva pilnā masa bija 40 tonnas. Neskatoties uz kalnaino reljefu šajā maršrutā, auto braucienu no Štutgartes līdz Bolcano veica bez uzlādēm, nobraucot 530 kilometrus. Mašīna Itālijā tika uzlādēta un atgriezās Štutgartē bez papildus uzlādēm.

Vācu autoražotāja pārstāvji norāda, ka šādam sekmīgam mašīnas sniegumam ir vairāki iemesli, pirmkārt jau lielas ietilpības akumulatori – sērijveida mašīnas akumulatoru ietilpība būs ap 600kWh. Protams, Mercedes paslavē paši sevi, atzīmējot efektīvu elektromotoru darbību, kā arī augstas veiktspējas rekuperācijas sistēmu, kas ļauj atgūt daļu enerģijas. Plānots, ka e-Actros 600 modelis sērijveida ražošanā nonāks jau nākamgad, uzreiz dodoties pie pirmajiem klientiem Eiropā.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766