jaunumi

Vācu autoražotājs Mercedes paziņojis, ka sadarbībā ar uzņēmumu “Sila” izstrādātas jaunas, īpaši ietilpīgas baterijas gaidāmajai Mercedes G-klasei, kas pie klientiem nonāks pēc dažiem gadiem. Šīm baterijām izmantota “Sila” izstrādāta silīcija anoda tehnoloģija.

Autoražotājs norāda, ka šī bateriju paka, visticamāk, būs nopērkama par papildus samaksu un būs pieejama elektriskās G-klases “Extended Range” versijā. Mercedes apgalvo, ka šo bateriju energoietilpība ir labākā klasē – energoietilpība esot par 20-40% lielāka nekā līdzīgām baterijām, kas šobrīd komerciāli pieejamas.

 

Mercedes uzsver, ka šī bateriju tehnoloģija ļaus ievērojami palielināt nobraucamo attālumu ar vienu uzlādi, vienlaikus baterijām netērējot vairāk vietas. Pašas baterijas iecerēts ražot, izmantojot no atjaunojamiem resursiem iegūtu enerģiju. Tiek prognozēts, ka “Sila” gada laikā spēs saražot pietiekami daudz anoda materiālu baterijām, lai aprīkotu 100 līdz 500 tūkstošus mašīnu, taču lielā amplitūda skaidrojama ar atšķirībām bateriju šūnu uzbūvē un dizainā. Abi uzņēmumi apgalvo, ka šīs baterijas mašīnās nonāks ap 2025. gadu.

Avots: Kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766