jaunumi

Spāņu autoražotājs “Cupra” prezentējis savu pirmo elektrisko auto – hečbeku ar nosaukumu “Born”. Iepriekš šī auto konceptversiju pazinām ar nosaukumu “El Born”. Tāpat kā citi “Volkswagen” koncerna paspārnē radītie elektroauto, arī šis tapis uz MEB platformas bāzes. Ražošana sāksies septembrī.

Tehniski auto ir pilnīgi identisks “Volkswagen ID.3” hečbekam un klientiem būs iespēja izvēlēties dažādas versijas. Piedāvājums sāksies ar 150Zs jaudīgu modeli un 45kWh bateriju, kas ar vienu uzlādi ļaus nobraukt apmēram 320 kilometrus. Tam seko 204Zs jaudīga versija ar 58kWh bateriju, kas sola 420 kilometrus ar vienu uzlādi. Lielākā 77kWh būs pieejama tikai dārgākajās versijās, ražotājam solot 540 kilometrus ar vienu uzlādi. Jaudīgākās versijas attīstīs 231 zirgspēku, līdz 100km/h ļaujot paātrināties apmēram 6,6 sekundēs. Elektriskais motors novietots uz aizmugurējās ass.

“Cupra” sola, ka, izmantojot 125kW lādētāju, 100 kilometriem nepieciešamo enerģiju varēs uzlādēt 7 minūtēs, bet uzlāde no 5 līdz 80 procentiem ar 125 kW prasīšot aptuveni pusstundu. Ražotājs arī skaidro, ka auto salons veidots tā, lai samazinātu ietekmi uz vidi, piemēram, sēdekļi ražoti no otrreiz pārstrādātas plastmasas.

 Lai arī auto visādā ziņā ir “ID.3” ar citu virsbūvi, “Cupra” pārstāvji norādījuši, ka veikts liels darbs šasijas, jaudas agregātu un stūres sistēmas regulēšanā, lai mašīnai sniegtu sportiskāku gaitu un tā izceltos starp konkurentiem.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766