jaunumi

Elektroauto ražotājs Tesla panācis, ka viņu mašīnas ir apstiprinātas lietošanai Ķīnas valdības institūciju vajadzībām. Šī ir pirmā reize, kad šādu apstiprinājumu iegūst autoražotājs, kura īpašnieki ir ārzemnieki un tas var pavērt ceļu plašākām biznesa iespējām, kā arī valsts pasūtījumiem. Proti, daudzi eiropiešu autoražotāji tur strādā, bet, lai varētu to darīt, izveidoti kopuzņēmumi ar Ķīnas autoražotājiem.

Eiropas Savienības valstu vidū nav vienprātības par papildus importa tarifiem ķīniešu elektroauto, raksta ziņu aģentūra Reuters. Brisele sastopas ar dažādiem izaicinājumiem, savukārt Pekina nav palikusi atbildi parādā, draudot ar atbildes reakciju. Kā zināms, Eiropas Komisija veica izmeklēšanu pret Ķīnu un tās autoražotājiem par aizdomām, ka valdība piešķir subsīdijas autoražotājiem, tādējādi tiem sniedzot negodīgas priekšrocības. Jūnijā tika paziņots par jauniem papildus importa tarifiem ķīniešu elektroauto.

Vācu autoražotājs Volkswagen un elektroauto jaunuzņēmums Rivian visai negaidīti paziņojuši par sadarbības uzsākšanu – Volkswagen investēs līdz pat 5 miljardiem dolāru Rivian, bet abi uzņēmumi sadarbosies, lai izstrādātu programmatūru jaunās paaudzes mašīnām. Nav noslēpums, ka tieši programmatūra ir VW vājais punkts.

2024. gada Busanas starptautiskajā mobilitātes izstādē šodien Hyundai Motor Company prezentēja pilnībā elektrisko Inster – jaunu A segmenta elektromobili, kas piedāvā unikālu dizainu, savā klasē vadošo nobraukuma rezervi un daudzpusību, kā arī progresīvas tehnoloģijas. Inster drosmīgajā dizainā futūristisks, novatorisks tēls un plašs salons apvienots nelielā SUV virsbūvē. Ar izsmalcinātu tehnoloģiju paketi, kas palīdz nodrošināt drošu un izsmalcinātu braukšanu. Inster piedāvā ātru uzlādi un labāko pilnībā elektrisko nobraukumu savā segmentā – līdz 355 km.

Audi e-tron GT quattro kopš tā debijas 2021. gadā ir bijis vadošais elektriskais un sportiskais modelis Audi klāstā. Četru durvju Gran Turismo apvieno pievilcīgu dizainu ar augstu veiktspēju un dinamisku vadāmību. Audi tagad piedāvā trīs atjauninātā e-tron GT versijas ar ievērojami uzlabotu sniedzamību, uzlādes efektivitāti un vadāmības precizitāti: S e-tron GT, RS e-tron GT un RS e-tron GT performance. Jaunos modeļus var uzlādēt tikai 10 minūtēs, lai veiktu 280 km garu braucienu, un to kopējā sniedzamība ir līdz 609 km. Turklāt jaunais, īpaši jaudīgais RS e-tron GT performance modelis no 0 līdz 100 km/h paātrinās tikai 2,5 sekundēs, un tā maksimālā jauda ir 680 kW (925 ZS).

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766