jaunumi

Cupra iepazīstinājusi ar pilnīgi jaunu projektu – tas ir pilsētai paredzēts elektroauto “UrbanRebel”, kas sērijveida ražošanā nonāks 2025. gadā, izmantojot MEB Small platformu. Šo pašu platformu izmantos vēl divi Volkswagen koncerna modeļi – viens no tiem būs paša VW auto, otrs Škoda. Abi auto plānoti kā izmēros mazāki, pilsētai paredzēti auto, kas ražošanā arī nonāks 2025. gadā. Cupra uzsver, ka šis ir lielākais šā brīža projekts, kas liecina, ka Cupra gatavojas masveida ražošanai un uz šo modeli tādējādi tiek liktas lielas cerības.

Mašīna konkurē ar tādiem modeļiem kā Renault Zoe, savukārt tās dizains lielā mērā balstīts pērn rudenī publiskotajā konceptauto. Cupra pārstāvji saka, ka izstrādes procesu virzījušas emocijas, bet mašīna veidota, lai elektroauto pasaulē ienestu nemiernieka garu. Tie, protams, ir skaisti mārketinga teksti – auto ražošana ieplānota Spānijā, un tā ir daļa no Volkswagen koncerna 10 miljardu eiro investīcijām šajā valstī.

Plānots, ka tas būs priekšpiedziņas modelis, taču gana sportisks – elektromotors attīsta 223Zs jaudu, bet ieskrējiens līdz 100km/h ir 6,9 sekundes. Baterijas ietilpība pagaidām nav atklāta, bet ar vienu uzlādi tiek solīti 440 kilometri. Cupra vadītājs Veins Grifits skaidro, ka šādā veidā Cupra elektromobilitāti cer padarīt demokrātiskāku, pieejamāku, bet vienlaikus gana aizraujošu.

Cupra vienlaikus iepazīstināja ar vēl diviem plānotiem modeļiem – viens no tiem ir “Terramar” SUV, kas būs pieejams ar iekšdedzes dzinējiem, kā arī plug-in hibrīda izpildījumā. Varam gaidīt arī “Tavascan” modeli, taču par to gan plašāka informācija netika sniegta.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766